× Anasayfa Hakkımda Hizmetler

Hizmetler

YAŞAM KOÇLUĞU

Hepimizin hayatlarında; kararsızlık, çaresizlik, kısır döngü gibi cevabını bulamadığımız sorularla dolu hisler içinde olduğumuz anlar mevcuttur. Bu gibi dönemlerde etrafımızda güvendiğimiz birilerine anlatıp bize yol göstermelerini veya tavsiyelerde bulunmalarını isteriz. Ancak profesyonel bir çözüme götürmeyen bu yol, bizi hiç de istemeyeceğimiz olumsuz bir yöne itebilir.
Profesyonel koçlukta, danışanla iş, kariyer, finans, sağlık, ilişki ve iletişim gibi bir çok alanda çalışılabilir. Koç, tavsiyeler veya yönlendirmelerde bulunan kişi değil, aksine danışanın kendi içindeki çözümlerini bulmasını sağlayan profesyonel bir yol arkadaşıdır. Koçluk yönlendirme değil, doğru soruları sorma sanatıdır. Böylelikle danışanın kendi cevaplarını keşfetmesi, içine sinerek hedefe ilerlemesini sağlar.
Uzman bir Koçla çalışan kişi,, hedeflerine giden yolu belirlemede daha iyi adımlar atarak, daha fazla aksiyon alabilecektir. Aynı zamanda kendi potansiyelini görecek ve hayallerine giden yolu farkındalıkla arşınlayacaktır.
Seanslarımız yüz yüze veya online olarak gerçekleşmektedir.
İletişim ve randevu için; [email protected]

İLİŞKİ KOÇLUĞU

Sahip olduğumuz ilişkiler yaşam kalitemize yön verir. İlişkilerimizde sevgi, saygı, denge, huzur, mutluluk, doğru iletişim, anlayış ve duygusal tatmini ne kadar yakalarsak o kadar pozitif oluruz. Bazen de yaşadığımız ilişkideki sıkıntılar bizi o kadar derinden etkiler ki mutsuzluklarımız artar.

İlişki Koçluğu, Yaşam Koçluğunun uzmanlık alanlarından biridir ve kapsamı en başta kendimizle olan ilişkimiz olmak üzere çevremizle kurduğumuz ilişki türlerinin hepsini içerir. Danışanlar çoğunlukla romantik ilişkilerine yönelik başvurularda bulunmaktadırlar. Genellikle İlişki koçuna başvuran taraf, ilişkisinde bir takım sorunları görerek farkındalıkla çözmek isteyen kişidir.

İlişki iletişim demektir. İlişkilerimizde ne kadar doğru iletişebilirsek, mutluluğu yakalamak o kadar kolaydır. Doğru iletişim için öncelikle kendimizi yakından tanımamız gerekir. Çünkü her ilişki birer aynadır. Her yansıma kendimizi tanımamızı sağlayan fırsatlardır. İlişki koçu ile çalışarak, elinize geçen bu fırsatları iyi değerlendirebilir ve puzzle parçalarını en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.

NLP UYGULAYICILIĞI

NLP 1970’li yıllarda dilbilimci John Grinder ile terapist Richard Bandler tarafından Amerika’da doğmuştur. Keşfedildiği günden bu yana tüm dünyada uygulanmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Nöro Linguistik Programlama (NLP) , Beyin Dili Programlaması olarak dilimize çevrilmiştir. Hızlı ve etkili bir şekilde düşünce ve davranış boyutunda değişiklikler yaratmaya yönelik güçlü teknikler ve bunların nasıl kullanıldığını açıklayan bir uygulama felsefesidir.

Doğduğumuz andan bugüne, zihnimizde oluşturduğumuz bir çok olumsuz düşünce ve davranış kalıpları ile inanç sistemleri vardır. NLP İle bunlardan kurtulmak, olumlu yönde dönüşüm sağlamak çok kolaydır.

NLP kısacası, zihnimizi yeniden programlamayı öğrendiğimiz ve hayatımızın kontrolünü ele geçirdiğimiz bir sistemdir. Şimdi lütfen kendinize şu soruyu dürüstçe sorun; Zihninizi siz mi yönetiyorsunuz, yoksa onun tarafından yönetilen siz misiniz? Cevabınız, ‘ zihin tarafından ele geçirilmiş bir sizseniz’ eğer, NLP teknikleriyle ondan özgürleşmeniz çok yakın…

NLP Size Neler Kazandıracak?

 • Kendinizle daha yakın bir ilişki kurarak, farkındalıklarınızın artması ve ataleti yenerek harekete geçmek,
 • Düşünce, duygu ve davranış boyutunda bilinçli ve bilinçdışı etkileri gözlemleyebilmek,
 • Çevrenizle daha uyumlu ilişkiler kurma becerisi,
 • Hedef odaklı içsel gücü elde etme,
 • Kişisel motivasyonu sağlam temeller üzerine inşa etme,
 • Empatinin gelişmesi,
 • Olumsuz yanların keşfedilerek olumluya dönüştürülmesi,

NEFES VE MEDİTASYON

Nefes
Nefes; doğum ve ölüm arasındaki mucizevi bir köprüdür ve insan doğasının en önemli parçasıdır. Yaşamak için nefes alır verir ve bunu son derece çabasızca gerçekleştiririz. Nefeslerimiz akışında, doğal ve dingin olursa sağlıklı bir fiziksel- ruhsal-zihinsel bir bütünlükten bahsedebiliriz.
Peki sizce, gün içinde aldığımız yaklaşık 20.000 civarı nefes alış-verişin ne kadarı ‘doğru nefes’ olabilir?

Dünyaya geldiğimiz anda ilk yaptığımız şey, diyafram kasımızı en yüksek kapasitesiyle çalıştırarak var gücümüzle akciğerlerimize oksijenle doldurmak olur. Bebekler en saf ve masum enerjilerdir. Diyafram kasını kullanarak oksijenlenme ihtiyacı, onların doğalarının gereğidir. Bir bebeğin özellikle 2 yaşına kadar solumasını incelerseniz, karnının sürekli olarak yükselip alçaldığını görebilirsiniz.
Aslında her birimiz küçücükken bu nefesi biliyorduk, sadece unuttuk. Bize ‘doğru nefesi’ unutturan şeyler, büyüdükçe edindiğimiz korku, kaygı, endişe ve stres gibi sonradan edinilmiş olumsuz düşüncelerden doğan şekilleridir. Hayatlarımızdaki stres arttıkça göğüs nefesine yönelerek, sığ nefeslerle yaşamaya devam edip durduk. Bugün geldiğimiz noktada biliyoruz ki, ‘ doğru nefesi ‘ farkındalıkla uygulayabilirsek şifalanmamız tüm hayatımıza yansıyacaktır.

Bugün modern tıp dünyasında kabul ettiği üzere ‘ doğru nefes’ ile bedenlerimizdeki sistemleri doğru çalışmasını sağlayabilir, fiziksel- ruhsal- zihinsel bir zindeliğe kavuşabiliriz. Nefes alışverişlerimiz bize hayatımızı anlatır.

Seanslar esnasında danışanların nefes alışkanlıkları incelenerek nefes-beden farkındalığı sağlanır. Farklı teknikler uygulanarak solunumun kolaylaştırılması, Diyafram kasının kullanılarak akciğer kapasitesinin arttırılması, bedensel ve ruhsal enerji akışının hızlandırarak yaşam enerjisinin akmasına yönelik uygulamalar yapılır.

Meditasyon

Meditasyon, Batı dilinde ‘zihinsel bir dinlendirme’ tekniği olarak geçer. Meditasyonda amaç kendimizi bulma, derin benlikle bağ kurma ve kendimizle sessizce kalmak için gösterilen bilinçli bir çabadır diyebiliriz.

İnsan beyninden gün içerisinde yaklaşık 70.000e yakın düşünce geçer. Bu da demek oluyor ki, zihin hiç durmadan düşünce üretiyor. Bu düşüncelerin 49000 kadarı, yani şaşırılacak kadar çok büyük bir kısmı olumsuz, gereksiz ve tekrarlayan düşünce kalıplarıdır. Meditasyon esnasında zihnimize üşüşen düşünceleri nazikçe susturup, sadece An’da kalma becerimizi geliştiririz.

Beynimizde gri maddeler bulunmaktadır ve bu madde, sinir hücrelerinden meydana gelir. Beynimizi bir bilgisayara benzetirsek, gri bölgeler işlemcidir diyebiliriz. Bir bölgede ne kadar çok grilik varsa orada daha çok işlem yapılıyordur. Bugün dünya üzerindeki bir çok saygın kuruluş meditasyon yapmanın insan sağlığına olan önemini vurgulamaktadır. Harvard Üniversitesinde yapılan araştırmalara göre, meditasyon yapan kişilerin beyninin öğrenme, hafıza, empati, şefkat hissedilen bölgelerindeki gri bölgede artış olurken, beynin ilkel kısmını yöneten amigdalada küçülmeler olduğu gözlemlenmiştir.

Meditasyon Yapmanın Faydaları

 • Stres, kaygı, korku ve endişeyi azaltır.
 • Uyku kalitesini arttırırken yorgunlukları azaltır.
 • Bağışıklık kuvvetlendiricidir.
 • Erken yaşlanma sürecini engeller.
 • Kalp çarpıntısını hafifletir ve kalp daha az yorulur.
 • Aile ve sosyal ilişkilerimiz gelişir.
 • İçsel huzuru arttırır.
 • Ruhunuzla olan bağınız kuvvetlenir.
 • Dingin bir farkındalık yaratır.
 • Günlük hayatta ‘dengeli’ olmayı sağlar.
 • Yapılan işe karşı duyulan neşe artar.
 • Daha az kayg ı, daha çok huzur ve sevgi dolu olmayı desteklerken, egolardan arınma yolunda kişisel ve bütünsel bir yaklaşım sağlar.

Yoga

Yoga kelimesinin Sanskritçede ‘Yuj’ kökeninden gelmektedir. ‘Yuj’ birleştirmek, bütünleştirmek anlamına gelir. Başlangıcı binlerce yüzyıl öncesinde Vedik kültüre dayanan ‘ Yoga’, zihnin faaliyetlerini kontrol altına alarak, kişisel benlikle evrensel benliğin birleştirilmesi yöntemidir. Dolayısıyla yoganın anlamını sadece fiziksel bir kondisyona sıkıştırmak oldukça sığ kalacaktır. Yoganın kelime anlamında da işaret edildiği üzere, yoga sadece asanalardan (yoga duruşları) oluşan beden çalışması değil, zihin ve ruh seviyesinde yapılan çalışmalar bütünüdür.

Yoga derslerine nefes-beden farkındalığı ile başlanır. Nefes ve beden uyumu sağlandıktan sonra, asanalarla fizik beden üzerinde çalışılır. Ruh ve zihin seviyesinde Pranayama ve meditasyon tekniklerini, kişi rahatça uygulayarak, ders sonunda yorgunlukla değil kuş gibi hafiflemiş olarak ayrılacaktır. Yoga ile oluşan dinginlik hali ile bir sonraki dersi iple çekiyor olacaksınız.
Dersler online veya yüz yüze yapılabilmektedir. Ders süresi 1.15 dak. dır.

Yoga Uygulama Alanlarım

 • Yoga (Bireysel, Grup, Kurumsal)
 • Hamile
 • Çocuk
 • Yoga Terapi